YİK Üyesi Bülent Arınç Neden İstifa Etti ? Cumhurbaşkanlığı Açıklama Yaptı !

Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın istifa edebilme ihtimalini daha önce yazmıştık. Yaşanan son dakika gelişmesiyle Bülent Arınç'ın görevinden istifa etmesi Kulislerde bomba etkisi yarattı.

YİK Üyesi Bülent Arınç Neden İstifa Etti ?


YİK üyesi Bülent Arınç Habertürk'te katıldığı bir programda Selahattin Demirtaş Ve Osman Kavala'nın tahliye olması gerektiğini belirtmişti. Bu açıklamaları tepki çeken Bülent Arınç'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'da isim vermeden tepki göstermişti.

Bülent Arınç ise duygusal bir insan olduğunu ve YİK'nun yıpranmaması için istifa edebileceği sinyalini daha önce vermişti. Bülent Arınç yayınladığı istifa metninde şu ifadeleri kullandı.
Cumhurbaşkanlığı'ndan Bülent Arınç Açıklaması


Yaşanan gelişmeler üzerine ise Cumhurbaşkanlığı iletişim Bakanlığı sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada '' "Sayın Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden ayrılmayı talep etmiş, sayın Arınç'ın talebi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur '' ifadeleri kullanıldı.

- KPSS Cafe, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5747779/yik-uyesi-bulent-arinc-neden-istifa-etti-cumhurbaskanligi-aciklama-yapti