Sağlık Bakanlığı KPSS'siz 255 İşçi Alımı Yapacak ! Başvuru Şartları

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye İş kurumu aracılığıyla açılan alım ilanında TYP programı kapsamında istihdam edilmek üzere 255 işçi alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuru Şartları Nelerdir ?

Karabük, Kırıklareli,Edirne, İzmir olmak üzere toplam 4 farklı şehirde yapılacak alım için genel başvuru şartları şu şekilde açıklanmıştır.

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç)Sağlık Bakanlığı taraafından KPSS puanına göre alım yapılacak olan 12 Bin personel alımı detayları için Buraya tıklayınız.


Nasıl Başvuru Yapabilirim ?


Toplum Yararına Program ( TYP ) kapsamında alınan işçi alımlarında 9 ay boyunca istihdam sağlanmakta ve bu süreç içerisinde Asgari ücret ödenmektedir. 

Alım ilanlarına başvuru adımları ise şu şekilde

1) https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx ( Bu adrese gidiniz ve aşağıdaki görselde görüldüğü üzere uygulama alanı yazan kısımda sb şoförlük seçerek arama işleminizi gerçeklştiriniz )2) İŞKUR İŞ ARAYAN kısmı üzerinden kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.

3) Başvurmak istediğiniz ilgili alım ilanına inceleyerek başvuru işlemlerinizi tamamlayınız. Başvurularınızı '' Başvurularım '' kısmından görüntüleyebilirsiniz.

4) Alo 170 ya da bulunduğunuz ildeki İŞKUR il müdürlüklerine giderekte başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Yakın zamanda alımların diğer illerde de olacağı ve Sağlık Bakanlığının TYP kapsamında 6000'e yakın personel alımı yapmayı planladığı belirtiliyor.

kpsscafe.com.tr adresi olarak süreci ve alım ilanlarını yakından takip ediyoruz.

- KPSS Cafe, KPSS'siz bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5747202/saglik-bakanligi-kpsssiz-255-isci-alimi-yapacak-basvuru-sartlari