YİK Üyesi Bülent Arınç Görevinden istifa Etti mi ?

Geçtiğimiz günlerde Habertürk'te katıldığı bir programda Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tahliye edilmesi gerektiğini belirterek tepkilerin hedefi haline gelen YİK üyesi Bülent Arınç'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'da tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsim vermeden Bülent Arınç'ın açıklamaları hakkında '' İstikamet doğru olunca eksikleri tamamlamak mümkün hale geliyor. Bugün de tüm samimiyetimizle çareyi yine milletimizde arıyoruz.

Bunun dışındaki her türlü fitne ve fesat girişimlerini reddediyor, sizlerden de dikkatli olmanızı istiyorum. Terör örgütleriyle ele ele, kol kola, omuz omuza Ankara'dan İstanbul'a yürüyenlerle biz birlikte olamayız. Gezi olaylarının finansörü olanlarla Kavala'larla onlarla hiçbir zaman biz bir arada olamayız. Ve biz Kobani'yi unutamayız. Biz Diyarbakır'da, bizim Kürt kardeşlerimizi öldürenlerle onların savunuculuğunu yapamayız. '' ifadelerini kullanmıştı.


Bülent Arınç istifa edecek mi ?


Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özellikle Fitne Ateşi sözüne çok alındığı ve istifa edebileceği belirtiliyor. Bülent arınç yaptığı açıklamada; Duygusal bir insan olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının kendisini rencide ettiğini belirterek, Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşme sonrası YİK'in yıpranmaması için görevinden ayrılabileceğini belirtti.

- KPSS Cafe, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5745154/yik-uyesi-bulent-arinc-gorevinden-istifa-etti-mi