22 Kasım Ortaöğretim Türkçe Sözel Mantık Sorusu ? K L M Şarkısı Sorusu Sosyal Medyaya Damga Vurdu !

ÖSYM tarafından Türkiye'nin 81 İL merkezinde yapılan Ortaöğretim KPSS'nin ardından memur adayları soru ve cevapları tartışmaya başlarken, sınava damga vuran soru ise Genel Yetenek bölümünün Türkçe kısmında gelen sözel mantık sorusu oldu.

2020 KPSS genel kültür soruları için buraya tıklayınız.


K L M Şarkısı Sorusu Sosyal Medyaya Damga Vurdu !


Sınavın ardından sosyal medyada duygu ve düşüncelerini dile getiren memur adayları KLM şarkısı ile ilgili olarak esprili iletiler paylaştılar. İşte o iletilerden bazıları;

KPSS Ortaöğretim Net Hesaplama Nasıl Yapılır ?


KPSS Ortaöğretim/Lise Puanı (KPSSP94) nasıl hesaplanacağına dair adayların kafalarında soru işareti bulunuyor. KPSS Ortaöğretim/Lise sınavında Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinde toplam 120 soru vardır. 4 yanlış bir doğruyu götürmektedir. Testlerde kendi içinde her sorunun eşit puan değeri vardır. Örneğin genel kültür testinin 3. sorusu ile 46. sorusu eşit puana sahiptir. Standart sapma testlere uygulanır.

Netlerinize göre puanınızı öğrenmek için bu konumuza bakabilirsiniz. Tıklayınız.

KPSS 2020 Ortaöğretim Sınavına Kaç Kişi Girdi ?

KPSS 2020 ortağretim sınavına giren kişi sayısı ÖSYM tarafından sonuçlar açıklandığında sına ile ilgili sayısal bilgiler kısmında paylaşılmaktadır. Geçtiğimiz 2018 KPSS ortaöğretim sınavına giren kişi sayısı belli olduğu için bu sınava giren kişi sayısı da tahmin edilebilir.

Buna göre; 2018 KPSS ortaöğretim KPSS sınavına 1 Milyon 200 Bin'e yakın aday başvuruda bulunmuştu. 2020 KPSS Ortaöğretim sınavına da ülkemizde uzun zamandır yaşanan işsizlik ve pandemi süreci nedeniyle özel sektördeki durgunluk göz önüne alındığında 1 Milyon 500 Bin'e yakın adayın başvurabileceği tahmin edilmektedir.

2020 KPSS  Lisans sınavına 1 Milyon 200 Bin aday girmişken  Önlisans 2020 sınavına ise 900 Bin'e yakın memur adayının girdiği tahmin edilmektedir.

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5740605/22-kasim-ortaogretim-turkce-sozel-mantik-sorusu-k-l-m-sarkisi-sorusu-sosyal-medyaya-damga-vurdu