22 Kasım 2020 KPSS Ortaöğretim Tarih Soruları Ve Cevapları

Memur olma hayalleri ile hedeflerine ulaşabilmek için yaklaşık 2 senedir ders çalışan memur adayları sabahın erken saatleri ile birlikte sınava girecekleri okullara doğru gitmeye başladılar.

Saat 10.15'de başlayan KPSS 2020 ortaöğretim sınavı için memur adaylarına verilen 130 dakikalık süre Saat 12.25'de sona erdi. 

Sınavın sona ermesiyle birlikte memur adayları sosyal medya üzerinden çeşitli iletiler paylaşarak soruları tartışmaya ve hatırladıkları sorular ile ilgili bilgi alışverişinde bulunmaya başladı. Twitter üzerinden #kpss2020 hashtagi altında duygularını dille getiren memur adayları bir taraftan da bir sınav stresini daha atlatmanın mutluluğu içindedir.

22 Kasım 2020 KPSS Ortaöğretim Tarih Soruları Ve CevaplarıKPSS ortaöğretim genel kültür bölümünün 60 soruluk kısmının 27 sorusu tarih sorularından oluşmaktadır. Memur adayları işaretledikleri şıkların doğruluğundan emin olmak için sınav sorularını merak etmektedir.

İşte sınavdan çıkan memur adaylarının sorular ile ilgili paylaşımları;

Tema vakfı Kurucusu; Hayrettin Karaca

Dağlık Karabağ Sorusu - Ermenistan ve Azerbaycan Arasındaki Sorun

Ateşten Gömlek Kimin Eseridir ? Halide Edip Adıvar

Göbeklitepe sorusu vardı

Kadı Sorusu Vardı.

Berat'ı Hükümdar verir

Kış Turizmi sorusu vardı - Uludağ olabilir ( Net değil )

Darülaceze 2. Abdülhamit döneminde kurulmuştur.

Atatürk'ün bağımsızlıkla ilgili bir sözü vardı.

Karadenizden samsuna Bey Dağları sorusu

Doğalgaz sorusu- Mısır

Alaaddin Cami sorusuSonuçlar Ne Zaman ?

2020 ÖSYM takvimine göre sınav sonuçları 24 Aralık 2020 Tarihinde açıklanacaktır. Memur adayları sınav sonuçlarını ais.osym.gov.tr adresine kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir.Sorular Ne Zaman Yayınlanacak ?ÖSYM henüz soruların açıklanacağı tarihi belirtilmemiş olsa da sınav soruları genellikle ÖSYM tarafından sınav sona erdikten sonraki  1-2 günlük süreçte açıklanmaktadır. Örneğin 2020 KPSS önlisans ve 2020 EKPSS soruları sınavdan hemen sonraki ertesi günde açıklanmıştır.

2020 KPSS ortaöğretim sorularının da 23-24 kasım tarihleri arasında açıklanması yüksek ihtimal olarak görülmektedir.

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5740140/22-kasim-2020-kpss-ortaogretim-tarih-sorulari-ve-cevaplari