Remdesivir İlacı Koronavirüs Tedavisinde İşe Yarıyor mu ? Dünya Sağlık Örgütü Açıkladı !

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi süreci ile ilgili yeni detaylar ve bilgiler paylaşılırken doğru bilinen yanlışlara da değinilerek özellikle bir ilaç hakkında herkes uyarıldı. Remdesivir ismi verilen ilacın Koronavirüs tedavisinde kullanılmasının yanlış olduğu belirtildi.

Remdesivir İlacı Koronavirüs Tedavisinde İşe Yarıyor mu ?Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamada bu ilacın yaklaşık 50 ülkede koronavirüs tedavisinde kullanıldığı ve bu ilacın koronavirüs'e karşı hiç bir etkisinin olmadığı vurgulanarak '' Bu ilaç, Covid-19 sebebiyle hastaneye kaldırılan hastalara tavsiye edilmiyor. Hastalıkları ne kadar ileri olursa olsun, bu ilacın iyileşmeyi artırdığına ya da ventilasyona girme ihtiyacını azalttığına dair bir kanıt yok”açıklamaları yapıldı.Zorlu 6 Ay Daha Bizi Bekliyor !Yapılan aşı çalışmalarının ne kadar faydalı olacağını ve ihtiyacın ne kadar karşılanacağının tespit edilmesinin mümkün olmadığını belirten DSÖ yetkilileri 6 Aylık zor bir pandemi sürecinin daha kaçınılmaz olduğunu belirtti.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5736894/remdesivir-ilaci-koronavirus-tedavisinde-ise-yariyor-mu-dunya-saglik-orgutu-acikladi