Vaka Sayıları 5000 Sınırını Aştı ! 20 Kasım Koronavirüs Tablosu

20 Kasım tarihine ait koronavirüs verileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından twitter üzerinden paylaşıldı.Vaka sayısının düne göre 600'e yakın arttığı görülmektedir.

Bakan Koca veriler ile ilgili olarak '' Bugün tespit edilen 5.103 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 4.000’e yaklaştı. Salgınla mücadelede yeniden kısıtlamalar uygulamak zorunda kaldık. Birlikte tedbirlere uyarsak kendi kısıtlamalarımızı kendimiz koyarsak mücadele daha kolay olacak. Güç verin '' açıklamasını yaptı.
Sağlık Bakanı gün içinde yaptığı paylaşımlarda da '' HAFTA SONU sokağa çıkma sınırlaması yarın başlıyor. Cumartesi saat 20.00'den Pazar sabah 10.00'a kadar. Pazar günü ise akşam 20.00'den Pazartesi sabah 05.00’e kadar. Zorunlu tedbirlere gönüllü tedbirlerle destek olmanızı bekliyoruz. Kendinize ek kısıtlar koyarsanız, seviniriz. '' açıklamasında bulunmuştu.

19 Kasım Vaka Sayısı 4542 olarak açıklanmıştı.

Bakan Koca 19 Kasım tablosu ile ilgili olarak '' Bugün tespit edilen 4.542 hastamız var. Ağır hasta sayımız 3.850’ye ulaştı. Tedbirleri kendimiz alırsak, zorunlu kısıtlamalara mecbur kalmayız. Salgının seyrini lehimize çeviremezsek hayatımızın her alanında zorunlu tedbirler olabilir. Mücadeleye katılın'' ifadelerine kullanmıştı.Sağlık Bakanı Koca gün içinde de yaptığı paylaşımlarda '' Salgına karşı zorunlu tedbirler tekrar hayatımızda. Zorunlu tedbirlerin amacı hareketliliği, dolayısıyla hastalığın yayılmasını ve hastanelerin yükünü azaltmaktır. Tedbirlerin amacına gönüllü olarak da destek verelim. Hareketliliği azaltalım. Mümkün olduğu kadar evimizde kalalım.'' ifadelerini kullanmıştı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5736585/vaka-sayilari-5000-sinirini-asti-20-kasim-koronavirus-tablosu