Kreş Ve Anaokullarında Yüz Yüze Eğitim mi Olacak ? 20 Kasım MEB Açıklaması !

Kreş ve Anaokulları ile ilgili uzaktan eğitim kararının devam edip etmeyeceği merak konusu iken Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi.Kreş Ve Anaokullarında Yüz Yüze Eğitim mi Olacak ?MEB tarafından yapılan son dakika açıklamasında kereş ev anaokullarında haftanın 5 günü yüzyüze eğitim yapılmasında bir sakınca olmadığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı. 

"Haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati süreyle aralıksız yüz yüze eğitim yapılacak ve bir etkinlik saati 30 dakika olacak şekilde planlanacaktır.Okulun fiziki imkânları doğrultusunda bir gruptaki çocuk sayısı en az 5 olacak şekilde şube tanımlamaları yapılabilecektir.Fiziki imkânları uygun olan okul öncesi eğitim kurumlarında salgın ile ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri açılabilecektir." denildi. MEB açıklamasında ayrıca şu ifadeler yer aldı: 

-Çocukların ev ortamında da desteklenmesi amacıyla TRT EBA İlkokul kanalında her gün yayınlanan EBA Anaokulu kuşağını takip etmeleri ve ailelerin Temel Eğitim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanan Erken Çocukluk Eğitim Takvimi ile diğer yayınlardan yararlanmaları sağlanacaktır.

-Okula kayıtlı olup yüz yüze eğitimi tercih etmeyen ailelerin çocuklarının kayıtları silinmeyecek olup bu çocukların da EBA Anaokulunu izlemeleri ve diğer eğitim materyallerinden yararlanmaları için gerekli önlemler alınacaktır.

Okul Öncesi Öğretmenleri Karara Tepkili !Karara tepki gösteren Anaokulu ve kreşlerde görevli olan öğretmenler, Twitter üzerinden #Bakıcıdeğilöğretmeniz hashtagi açarak kullanarak, konu ile ilgili tepkilerini dile getirmeye başladı. Konu twitter Türkiye gündeminde en çok konuşulan konular arasına girdi.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5726955/kres-ve-anaokullarinda-yuz-yuze-egitim-mi-olacak-20-kasim-meb-aciklamasi