Vaka Sayıları 4000 Sınırını Aştı ! 18 Kasım Koronavirüs Tablosu

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve bugün İçişleri Bakanlığı genelgesi ile duyurulan yeni koronavirüs önlemlerinin yankıları sürerken 18 Kasım koronavirüs tablosu yine her zaman olduğu gibi akşam saatlerinde paylaşıldı. Düne göre vaka sayısında 400 e yakın artış olduğu gözlemlenmektedir.

Bakan Koca tablo ile ilgili olarak '' Bugün tespit edilen 4.215 hasta var. Ağır hasta sayısındaki artış devam ediyor. Virüsün yayılımı bizi zorunlu tedbirler almaya mecbur bırakıyor. Hastalığın yayılımını durdurmak için birlikte hareket etmeliyiz. Tedbirlere birlikte uyarak mücadele güç verin '' ifadelerini kullandı.

Bakan Fahrettin Koca gün içinde yaptığı açıklamalarda da maskenin önemine dikkat çekerek '' BİR TEK MASKENİN hasta sayılarını ne kadar azalttığı hesaplanabilseydi, maske takmayan kalmazdı. Maskeyle hem kendimizi hem karşımızdakini koruyoruz. '' ifadelerini kullanmıştı.

17 Kasım Vaka Sayısı 3819 olarak açıklanmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından günlük olarak paylaşılan koronavirüs tablosu dün akşam saatlerinde yine paylaşılmıştıı. 17 Kasım tarihine ait günlük koronavirüs verilerini twitter üzerinden paylaşan Bakan Koca, şu ifadeleri kullanmıştı;

'' Bugün tespit edilen 3.819 hastamız var. Mücadelenin kritik aktörleri sağlık çalışanlarımız. En kritik savaşçılarımızı güçlü tutmak zorundayız. Tedbirlere uymak hepimiz için bir zorunluluk. Sağlık ordumuzun yanında olduğunuzu gösterin. Mücadeleye güç verin.''

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5718821/vaka-sayilari-4000-sinirini-asti-18-kasim-koronavirus-tablosu