17 Kasım Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamaları Bekleniyor ! Yeni Koronavirüs Kararları Ne Olacak ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu somut adımlar atılması yönünde kararlar alınacağını belirtip daha fazla detay vermemişti. 


17 Kasım Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamaları !

Bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Kabine toplanıp yeni koronavirüs kararları konusunda fikirler görüşülecek. Bilim Kurulu'nun vereceği tavsiyelere göre yeni kısıtlamaların gelebileceği konuşuluyor. Toplantı sonrası ise bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapması beklenmektedir.


Yeni Koronavirüs Kararları Ne Olacak ?


Yeni koronavirüs kararları ile ilgili henüz net bir bilgi olmasa da geçtiğimiz dönemde yaşanan kısıtlamalara benzer kısıtlamaların gelebileceği konuşulmaktadır.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü kısıtlamalar ile ilgili bugün yaptığı açıklamada '' Bulaşmada en önemli faktör kapalı alanlarda hastalığın yağılması. Sokaklarda caddelerde, merkezlede kafelrede restaurantlarda AVM'lerde ortaya çıkan kalabalıklaşmayı azaltacak tedbirler kaçınılmaz gibi duruyor. Tabi ki bunların kapsamı hükümet tarafından belirlenecek. Bilim Kurulu'ndan en hafiften en ağıra önlemler tartışıldı. Akşam itibariyla bazı uygulamalardan haberimiz olur.'' ifadelerini kullanmıştı.


Kıraathane, Kahvehane ve Restoranlar Büyük Risk Taşıyor !


Prof. Dr. Özlü kıraathana ve kahvehanelerin byüük risk taşıdığını söyleyerek '' "Maalesef restorant ve cafelerde hayat hastalık yokmuş gibi devam ediyor. Aynı şekilde AVM'ler de büyük risk taşıyor. Restoran ve kafelerde yeme içme olduğu için maske takamıyorsunuz bu da büyük risk teşkil ediyor. Aynı masada birlikte yemek yiyorsanız hastalığın bulaşma şansının en yüksek olduğu yerler arasında restoran ve kafeler yer alıyor. Kıraathaneler de hastalık konusunda büyük sorun teşkil ediyor. Kıraathaneler, kahveler de virüsün bulaşmasında büyük risk taşıyor.'' açıklamasını yapmıştı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5714972/17-kasim-cumhurbaskani-erdogan-aciklamalari-bekleniyor-yeni-koronavirus-kararlari-ne-olacak