Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı'nda Flaş Gelişme ! YÖK'e Yazı Gönderildi !

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA tarafından daha önce müjdesi verilen ve Kasım'ın ilk haftasında tercih işlemleri için kılavuzunun yayınlanması beklenen 12 Bin personel alımı için Kasım ayının üçüncü haftasına girmemize rağmen bir gelişme olmamıştı.


Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Ertelendi mi ?Tercih kılavuzunun şimdiye kadar açıklanmaması memur adaylarının alm ertelendi mi ? sorularını sormasına neden olmuştu. Öte taraftan bazı iddialara göre Sağlık Bakanlığı tarafından ÖSYM'ye kılavuz gönderilmiş ama kılavuzda bulunan birkaç usulsüzlük nedeniyle tercih işlemleri başlayamamıştı.

Sağlık Bakanlığı YÖK'e yazı gönderdi !


Bu gelişmeler yaşanırken Sağlık Bakanlığı tarafından '' KPSS 2020 sözleşmeli sağlık personeli alımı '' başlığı altında Yükseköğretim Kurumu'na bir yazı gönderildiği belirtiliyor. Gönderilen yazıda 20 Kasım tarihine kadar üniversitelerde çalışan sözleşmeli sağlık personellerin listesi istenmekte ve 10 Kasım tarihinden sonra görevinden istifa edenlerin tercih işleminde bulunamayacakları belirtiliyor.

Gönderilen yazıdan anlaşılacağı üzere Sağlık Bakanlığı 12 Bin personel alımı'nın 20 Kasım tarihinden sonra yapılacağı kesinlik kazanmıştır. Yüksek ihtimal 2020 KPSS önlisans sonuçlarının açıklanması ile birlikte tercih işlemleri başlayabilir. Bilindiği üzere 2020 KPSS önlisans sonuçları ÖSYm  takvimine göre 26 kasım tarihinde açıklanacak.Bu da alımın Kasımın son haftası ya da Aralık'ın ilk haftası olabileceği ihtimalinin yüksek olduğunu göstermektedir.

- KPSS Cafe, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5714008/saglik-bakanligi-12-bin-personel-aliminda-flas-gelisme-yoke-yazi-gonderildi