İçişleri Bakanlığı Kur'an-ı Kerim'i Yırtan Youtuber İçin Harekete Geçti ! İbrahim Atabey Kimdir ?

Sosyal medya bazen çok faydalı olsa da bazen de görmek istemediğimiz görüntüleri görmemize sebep olabiliyor. Kendini youtuber olarak tanıtan İbrahim Atabey Kur'an''ı Kerim'i yırtınca sosyal medya ayağa kalktı.

İbrahim Atabey'e büyük tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları #ibrahimatabeytutuklansın  hashtagi ile İçişleri Bakanlığı'na çağrıda bulunmuşlardı. İçişleri Bakanı görüntüleri inceleyerek olayla ilgili olarak harekete geçtiğini belirten bir açıklama yaptı.


İçişleri Bakanlığı'nın İbrahim Atabey Açıklamasıİçişleri Bakanlığı İbrahim Atabey ile ilgili olarak kamuoyu'na hitaben yaptığı açıklamada '' 

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında;

16 Kasım 2020 tarihinde YouTube  adlı video paylaşım sitesinde paylaşılan ve sosyal medyada #İbrahimAtabeyTutuklansın etiketiyle gündeme gelen bir videoda dini değerleri alenen aşağılayan ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yırtan şahsın görülmesi üzerine tespit çalışması yapılmıştır.

Videodaki şahsın İ.A. olduğu, çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu, firari olarak Rusya’da ikamet ettiği anlaşılmıştır. Şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup ülkemize iade süreci takip edilmektedir.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' ifadeleri kullanıldı.

İbrahim Atabey Kimdir ?


Kendini youtuber olarak tanıtan İbrahim Atabey, GİGTV isimli bir youtube kanalında çeşitli videolar yayınlamaktadır. Rusya'da yaşadığı ve çeşitli suçlardan 11 Adet kaydının bulunduğu İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanmıştır.

Firari olarak Rusya'da ikamet eden İbrahim Atabey için İçişleri bakanlığı tarafından yasal işlem başlatılmış ve kendisinin Türkiye'ye iadesi için gerekli olan süreç başlatılmıştır. Yayınladığı videoda kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yırtan görüntüler nedeniyle büyük tepki toplamıştır.

İşte Kendini Youtuber olarak tanıtan bu şahsınbüyük tepki çeken o videosu


- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5712352/icisleri-bakanligi-kuran-i-kerimi-yirtan-youtuber-icin-harekete-gecti-ibrahim-atabey-kimdir