Berat Albayrak'ın Katar'a Ekonomi Danışmanı Olduğu İddiaları Doğru mu ?

Geçtiğimiz günlerde Hazine Ve Maliye Bakanlığı görevinden affını isteyen ve bu talebi kabul edilen Berat Albayrak'ın yeni görevi merak ediliyor. Sosyal medyada dolanan iddialara göre ise Berat Albayrak Katar'a Ekonomi danışmanı olacak.

Berat Albayrak Katar'a Ekonomi Danışmanı mı Oluyor ?

Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etmiş ve yerine Lütfi Elvan gelmişti. Berat Albayrak, bilindiği üzere görevinden sağlık sorunları nedeniyle ayrıldığını belirtmiş ve artık vaktini Ailesi ile geçireceğini belirtmişti.

Sosyal medyada dolanan bazı iddialara göre ise Berat Albayrak Katar'a ekonomi danışmanı olarak atandı. Bu iddia henüz doğrulanmadı ve El cezire haber akışına baktığımızda da öyle bir haber göremedik. İşte twitter üzerinde dolanan bazı iddialar, bazı kullanıcılar iddianın doğru olmadığını ve asılsız olduğunu belirtirken bazı hesaplar ise doğru olduğunu belirtmektedir.

Berat Albayrak, Ekim Ayında Katar'ı Ziyaret Etmişti.

Berat Albayrak, Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Katar'ı ziyaret etmişlerdi. Berat Albayrak o ziyaret ile ilgili olarak sosyal medya hesabından şu iletiyi paylaşmıştı;

'' Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdogan liderliğinde Kuveyt ve Katar'ı günübirlik ziyaret ettik.

Hayatını kaybeden Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah için taziyelerimizi ilettik.

Katar ile de bölgesel iş birliği noktasında birlik ve beraberliğimizi pekiştiren bir görüşme yaptık.''

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5709944/berat-albayrakin-katara-ekonomi-danismani-oldugu-iddialari-dogru-mu