DHMİ Memur Alım İlanı Başvuruları Başlıyor ? Başvuru Şartları Ve Başvuru Tarihleri !

DHMİ memur alım ilanı'nı büyük bir heyecan içinde bekleyen memur adaylarına bekledikleri müjde geçtiğimiz günlerde verilmiş ve DHMİ tarafından yapılan duyuruda 207 yeni personel alınacağı belirtilmişti.

DHMİ Başvuru Tarihi 16 Kasım 2020 !

DHMİ tarafından yapılan duyuruda memur alımının detaylarına yer verilmiş ve alınacak 207 memur için kadro dağılımları belirtilmişti. Müdürlük tarafından yapılan duyuruda ise başvuruların 16 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayıp DHMİ son başvuru tarihi olarakta  30 Kasım 2020'de sona ereceği vurgulanmıştı.

KPSS P3 Lisans puanı ile yapılan alımda başvuru için en az 70 puan istenirken 200 Stajyer Hava Trafik Kontrol memuru ve 7 adet asistan hava trafik kontrol memuru olmak üzere toplam 207 memur alınacaktır.


Hava Trafik Kontrolörü Ne Demektir ?

Hava Trafik Kontrolörleri, hava araçlarının, bir noktadan ulaşmak istedikleri başka bir noktaya gerçekleştirdikleri uçuşlarının öncelikle emniyetli olarak gerçekleşmesi için tüm aşamalarını yöneten, başka bir ifade ile hava araçlarının havadaki ve havaalanındaki trafiğinin emniyetli, düzenli, hızlı bir şekilde akışını sağlayan meslek grubudur.

Eğitim sürecinde olan stajyer hava trafik kontrolörleri ve asistan hava trafik kontrolörleri maaşı 6100 TL ile 7.700 TL arasında değişmektedir. Eğitimini başarıyla tamamlayarak dhmi hava trafik kontrolörü olan bir kişi de 2020 yılı itibariyle 10.800 TL ile 12.100 TL arasında bir maaş almaktadır.

---->>> DHMİ Memur Alım İlanı İle İlgili Tüm Detaylar için buraya tıklayınız.


- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5708644/dhmi-memur-alim-ilani-basvurulari-basliyor-basvuru-sartlari-ve-basvuru-tarihleri