Vaka Sayıları 3000 Olmak Üzere ! 11 Kasım 2020 Koronavirüs Tablosu !

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımlarla herkesi uyarmış ve vaka sayılarının birkaç gün içinde artabileceğini ima eden paylaşımlarda bulunmuştu. Bakan Koca Koronavirüs'e karşı maske kullanmanın önemine vurgu yapmış ve '' SİZDEN, SADECE, ELİNİZDEN GELENİ YAPMANIZI İSTİYORUM. Daha fazlasını değil. Kendinizi maskeyle korumaya alın. Mesafe kuralına uyabilmek için çaba gösterin. Virüs, burun yoluyla daha kolay bulaşıyor. Maske koruma sağlayacak şekilde takılırsa risk çok azalır.'' açıklamasında bulunmuştu.

Açıklanan 11 Kasım Koronavirüs tablosu ile ilgili de Bakan Koca ''Bugün tespit edilen 2.693 yeni hastamız var. Salgın hastalıkla mücadele hem bireysel hem de toplum halinde yürütülebilir. Sağlık çalışanlarımız hastane yükümüzü yönetilebilir seviyede tutmak için var gücüyle çalışıyor. Virüsü ancak birlikte yenebiliriz. '' ifadelerini kullandı

10 Kasım Vaka Sayısı 2529 Olarak Açıklanmıştı 

Vaka sayılarının her geçen gün daha fazla arttığı ülkemizde 10 Kasım'a ait veriler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün paylaştığı 10 Kasım koronavirüs tablosu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada '' Bugün tespit edilen 2.529 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 3.000’i geçti. Kayıplarımızı azaltmak için hasta ve ağır hasta sayısını azaltmak zorundayız. Buna ancak birlik ve beraberlik içinde mücadele ederek, tedbirlere uyarak ulaşabiliriz. Maske takın '' ifadelerini kullanmıştı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5697484/vaka-sayilari-3000-olmak-uzere-11-kasim-2020-koronavirus-tablosu