Son Dakika ! 2020 KPSS Ortaöğretim/Lise Sınav Giriş Yerleri Açıklandı !

2020 KPSS ortaöğretim sınavına girecek memur adaylarının merakla beklediği Sınav Giriş Yerleri ÖSYM tarafından yapılan son dakika duyurusu ile açıklandı. KPSS ortaöğretim sınav giriş belgenize ÖSYM Aday işlerim sistemlerinden ulaşabilirsiniz.2020 KPSS Ortaöğretim/Lise Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ''

2020-KPSS Ortaöğretim Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı'' ifadeleri kullanıldı.KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgesi'ni Nasıl Çıkarırım ?Sınav giriş belgenizin çıktısını almak için ais.osym.gov.tr adresinden kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Sınav Başvurularım butonundan 2020 KPSS Ortaöğretim sınavını seçiniz ve sağ tarafta bulunan '' Sınav Giriş Belgesi '' sekmesine tıklayınız. Bu adımlardan sonra sınav giriş belgenizin çıktısını alabilirsiniz. Sınav giriş belgesi üzerinde yazılı olan sınav kurallarını okumayı unutmayınız..

2020 Ortaöğretim (Lise) KPSS Sınavına Kaç Kişi Girecek ?

2020 Ortaöğretim KPSS sınavına yapılan  başvuru sayısı henüz açıklanmamış olsa da 2018 Yılında yapılan KPSS'ye bakılarak tahmini bir katılım bulunabilir. 2018 KPSS ortaöğretim KPSS sınavına 1 Milyon 200 Bin'e yakın aday başvuruda bulunmuştu.

 2020 KPSS Ortaöğretim sınavına da ülkemizde uzun zamandır yaşanan işsizlik ve pandemi süreci nedeniyle özel sektördeki durgunluk göz önüne alındığında 1 Milyon 500 Bin'e yakın adayın başvurabileceği tahmin edilmektedir.

2018 Yılında yapılan sınava başvuru sayıları şu şekildeydi


2020 KPSS Ortaöğretim Soru ve Konu Dağılımı Nasıldır ?

KPSS Ortaöğretim sınavında memur adayları 120 sorudan sorumlu tutulmaktadırlar. Soru dağılımı aşağıdaki gibidir.

Türkçe 30 soru
Matematik-Geometri 30 soru

Tarih 27 soru
Coğrafya 18 soru
Vatandaşlık 9 soru
Güncel Bilgiler 6 soru

KPSS Ortaöğretim Çıkmış Sınav Soruları'nı Çözmeyi unutmayın !

Sınava sayılı günlerin kaldığı bu dönemde Çıkmış sınav sorularını çözerek sorulara aşina olabilir ve bilgilerinizi tekrarlamış olabilirsiniz. 2020 KPSS ortaöğretim çıkmış sınav sorularına ÖSYM üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5695346/son-dakika-2020-kpss-ortaogretimlise-sinav-giris-yerleri-aciklandi