Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başladı ! 418 Memur Alınacak !

Resmi Gazete'nin bugün ( 11 Kasım 2020 ) yayımlanan sayısında Adalet Bakanlığı'nın 418 Memur alım ilanı da onaylandı ve alımlar resmen başladı. 7 farklı branşta yapılacak alımlar için alım  yapılan branşlar ve kadro dağılımları ise şu şekildedir.

Adayların beklediği ilan yayımlandı. 418 kişilik alımda;  12 istatistikçi, 3 mimar, 2 diyetisyen, 1 şehir plancısı, 144 psikolog, 100 pedagog ve 156 sosyal çalışmacı olarak toplam 418 memur alınacak.Kimler Başvurabilir ?


2020 KPSS lisans puanına göre yapılacak alımlarda KPSS 2020 lisans sınavı P3 puan türünden en az 70 puan alan ve diğer şartları taşıyan memur adayları alım ilanına başvurabilecek

Psikolog; Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.

Pedagog; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

Sosyal Çalışmacı; Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

İstatistikçi; İstatistik lisans bölümünden mezun olmak.

Mimar; Mimarlık lisans bölümünden mezun olmak.

Diyetisyen; Beslenme ve Diyetetik lisans bölümünden mezun olmak.

Şehir Plancısı; Şehir ve Bölge Planlama lisans bölümünden mezun olmak.Başvuru Tarihleri ve şekli

11 Kasım 2020 tarihinde başlayacak olan başvurular 25 Kasım 2020 tarihinde sona erecektir. Başvurular e-devlet üzerinden elektronik başvuru yolu ile yapılacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru ekranı açıldığında memur adayları her bir unvan için istenilen belgeleri sisteme eksiksiz ve tek tek yüklemek suretiyle başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.


Alım ilanının diğer detayları


- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5694250/adalet-bakanligi-personel-alimi-basvurulari-basladi-418-memur-alinacak