Koronavirüs Önlemleri'nde Sigara İçme Yasağı Uygulanan İllerin Sayısı Artıyor !

KOVİD19 önlemleri kapsamında il valilikleri tarafından alınan önlemler devam ederken birçok ilimizde de sokakta , caddede ve kalabalık alanlarda sigara içme kısıtlaması getirildi.

Sigara İçme Kısıtlaması Uygulanan İller Hangileri ?

KOVİD19 ile mücadele kapsamında daha önce  Kahramanmaraş, Ordu, Giresun, Kastamonu, Denizli, Erzincan, Sinop ve Kütahya'dan sonra Muş'ta da açık alanlarda, cadde ve sokaklarda sigara içmek yasaklanmıştı. Bu illerimize 2 il daha eklendi, Bursa ve Balıkesir valilikleri de sigara yasağı uygulayan iller arasına katıldılar.

Bursa Valiliği  tarafından bursa.gov.tr sitesinden yapılan duyuruda '' Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek ve sigara, tütün ve tütün mamullerini kullanmak maksadıyla tıbbi/bez maskenin indirilmesini önlemek amacıyla, ilimizde bazı cadde ve alanlarda ve tüm pazar yerlerinde vatandaşların yürürken sigara, tütün ve tütün mamullerinin tüketilmesinin yasaklanmasına karar verilmiştir.'' ifadeleri kullanıldı.

Benzer bir açıklama Balıkesir Valiliği tarafından da yapıldı ve bazı cadde ve alanlarda , tüm pazar yerlerinde sigara içme kısıtlamasının getirildiği kamuoyu ile paylaşıldı.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5692825/koronavirus-onlemlerinde-sigara-icme-yasagi-uygulanan-illerin-sayisi-artiyor