Yeni Hazine Ve Maliye Bakanı Kim Olacak ?

Berat Albayrak'ın instagram üzerinden yaptığı paylaşım ile istifa kararı almasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifanın kabul edilip edilmeyeceği merak konusuydu. Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığı tarafından yapılan bir paylaşım ile Berat Albayrak'ın istifasının kabul edildiği belirtildi.


Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Kim Olacak ?


Kamuoyu tarafından bazı isimler ön plana çıkarılsa da Yeni Maliye Bakanı'nın kim olacağı henüz kesinlik kazanmadı. 9 Kasım 2020 tarihi itibariyle Berat Albayrak'ın istifasının kabul edilmesinin ardından kabineye yeni eklenecek isim merak edilmektedir.

Berat Albayrak Neden İstifa Etti ?

Berat Albayrak instagram üzerinden yaptığı paylaşımda Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden affını istemiş ve uzun süredir ihmal ettiği Ailesi ile zaman geçirmek istediğini belirtmişti. Bu istifa kararı uzun süre tartışılsa da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifanın kabul edilmeyeceği tahmin ediliyordu.

Hatırlanacağı üzere İçişler Bakanı Süleyman Soylu da geçtiğimiz dönemlerde istifa kararı almış ama bu karar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul görmemişti.

Berat Albayrak instagram üzerinden yaptığı paylaşımda istifa ettiğini şu kelimelerle ifade etmişti;


İstifa Kabul Edildi !

8 Kasım 2020 tarihinde istifa kararı aldığını kamuoyu ile sosyal medya üzerinden paylaşan Berat Albayrak'ın istifasının kabul edilip edilmeyeceği merak konusuydu. Berat Albayrak'ın istifa kararının ardından yaklaşık 24 saat sonra 9 Kasım 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan paylaşımda İstifanın kabul edildiği kamuoyu ile paylaşılmıştı.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5690651/yeni-hazine-ve-maliye-bakani-kim-olacak