9 Kasım Türkiye Koronavirüs Tablosu'nun Açıklanması Bekleniyor !

Türkiye'de havaların biraz soğumasıyla birlikte daha fazla yayılma imkanı bulan Kovid10 virüsü her geöen gün etkisini daha fazla artırmaya devam ediyor. Üst üste alınan önlemlerin ne kadar etkili olacağı merak konusu olurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile vatandaşları uyarmaya ve daha dikkatli olmaya davet ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün twitter üzerinden yaptığı paylaşımda  '' Ağzınızı örter, maskeyi burnunuzun altına indirirseniz, kendinizi çok az korumuş olursunuz. Genellikle burundan nefes aldığımız için, ortamda bulunan virüs yüklü damlacıklarla hastalık size kolay bulaşır. Aldığınız virüs miktarı fazla olacağı için, hastalığı daha ağır yaşarsınız. '' açıklamasını yaparak Maskenin doğru kullanılması gerektiğini vurguladı.


Bakan Koca, 9 Kasım Türkiye Koronavirüs Tablosunu ise birazdan açıklayacak. Bakan Koca, twitter üzerinden yaptığı paylaşımla 9 Kasım Kovid19 tablosunu paylaştı. Bakan Koca yaptığı paylaşımda '' Bugün tespit edilen 2.576 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız dünden 127 fazla. Salgının yayılma hızının arttığı bu dönemde en etkili silahımız düzgün şekilde ağız ve burnunu kapayacak şekilde maske takmaktır. Maskenizi doğru takarak virüs yükünü azaltın'' ifadelerini kullandı.Dün 2516 Vaka Vardı !

Dün koronavirüs tablosunu paylaşan Bakan Koca; Bugün tespit edilen 2.516 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 2.740’a ulaştı. Bugün taburcu olan 2.000’den fazla iyileşen hastamız  oldu. Zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlardan uzak durun. Hijyene dikkat edin. Maske kullanın.'

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5690122/9-kasim-turkiye-koronavirus-tablosunun-aciklanmasi-bekleniyor