Pınar Gültekin Davası'nda Karar Günü ! Mahkeme Bugün Başlıyor !

Muğla'da vahşice katledildikten sonra bir bidonda cesedi yakılan ve Türkiye'nin uzun süre gündeminde kalan Pınar Gültekin Cinayeti'nde katil Cemil Metin Avcı'nın en üst cezayı alması bekleniyor.


Pınar Gültekin Davası'nda Karar Günü !

9 Kasım 2020 gününe verilen mahkeme için gün geldi çattı ve Pınar Gültekin'in katil / katillerinin hakketiği cezanın verilmesi bekleniyor. Cinayet davası kapsamında Cemil Metin Avcı ve cinayette yardım ettiği gerekçesiyle kardeşi Mertcan Avcı yargılanacak.

Davaya çok sayıda kadın derneği, Pınar Gültekin sevenleri ve Avukat katılacak. Dava öncesi bazı açıklamalarda bulunan Gültekin Ailesinin avukatı Rezan Epözdemir "Bugün iki sanık dinlenecek. Çapraz sorgudan doğrudan sorular soracağız. Müştekiler ve 10 sanık dinlenecek. Ara kararlardan rücu isteyeceğiz. Çünkü dosyaya hiçbir şey katmayacağını düşünüyoruz.Başsavcılık makamından dosyanın tevdiini isteyeceğiz ve esas hakkında mütalaanın verilmesini isteyeceğiz. Bugün en önemli duruşma olacak. Adalet Bakanlığı talebimizi olumlu karşılarsa iki dosya birleşecektir. Sanıkların SEGBİS'le dinlenme talebini kabul etmedik. Çünkü sanıkların jest, mimik ve vücut dili çok önemlidir. Münevver Karabulut cinayetinde bile olağanüstü bir durum yaşarken Cem Garipoğlu salona geldi ve çapraz sorguda sorular sorduk. Umarım bugün adaletin tecellisine katkı sunacak karar verilir" ifadelerini kullandı.


Sosyal Medya'da Adalet İsteği !

Twitter üzerinden de dava sonucunu bekleyen twitter kullanıcıları #pınargultekin hashtagi altında tweet atarak Adaletin sağlanmasını ve suçluların en ağır şekilde ceza alması gerektiğini belirtiyorlar.
- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5689750/pinar-gultekin-davasinda-karar-gunu-mahkeme-bugun-basliyor