2021 Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak ! Hükümet Açıkladı !

Asgari ücretle geçinmeye çalışan birçok vatandaş Asgari ücret görüşmelerini ve bu görüşmeler sonrası yapılacak zam oranını, 2021 yeni asgari ücretini büyük bir heyecanla beklerken Hükümet Kanadından bir açıklama geldi.2021 Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak ?


Bu sorunun cevabı büyük bir merakla beklenirken Aile, çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi.Yapılan açıklamada "Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum." ifadeleri kullanıldı.

Ak Parti Milletvekilli Başkanlığında toplanan komisyonda çeşitli görüşmeler yapıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığının bütçesine ilişkin sunumuna başladı.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, "Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum. SGK'nin 2002'de %71 olan gelirlerin giderleri karsılama oranının yıl sonunda %84 olmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

2021 Asgari ücretinin Aralık Ayı sonuna kadar kesinleşmesi beklenmektedir.

2021 Asgari Ücret Tahmini

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada 2020 yıl sonu enflasyonunu yüzde 12 seviyesinde beklediklerini söyledi. Sabah Gazetesi 'nin son dakika olarak aktardığı bilgide  "2021 için brüt asgari ücretin 3.400 TL civarında olacağını öngörüyoruz. Net asgari ücretin ise 2.650 lira ile 2.800 lira arasında bir rakamın olacağını hesaplıyoruz" denildi.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5680137/2021-asgari-ucret-ne-zaman-belli-olacak-hukumet-acikladi