Razi Canikligil Kimdir ? Razi Canikligil Nereli ?

Katıldığı programlarda bazen yaptığı sert yorumlar bazen de sert çıkışları ile dikkat çeken Razi Canikligil, 5 Kasım 2020'de CNN türk ekranlarında Zafer Şahin'e söylediği olaylı sözlerle bir anda gündemin başına oturdu. Birçok televizyon izleyicisi Canikligil'in mesleğini ve nereli olduğunu merak ediyor.

Razi Canikligil Kimdir ?

Razi Canikligil'in nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır. Başarılı gazeteci, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun olduktan sonra  ABD'nin New York şehrine giderek 1997-1998 yıllarında New York Üniversitesi "Profesyonel Çalışmalar" eğitimlerine katılarak  bu eğitimlerden sonra "Reklam ve Pazarlama" sertifikası aldı. Gazetecilik mesleğine 1985 yılında Ses ve Hayat dergilerinde muhabir olarak başladı. 1988 yılında Hürriyet gazetesine geçtikten sonra 1990 yılında yine Hürriyet'in New York bürosunda gazetecilik mesleğine devam etti. 26 yıldır yaşadığı New York’ta geniş bir yelpazede haberlere imza atan Canikligil, Fethullah Gülen’in Yeşil Kart davasını ve sponsorlarını ele alan ve  haber yapan ilk gazetecidir. Daha önce New York Federal Mahkemesi’nde görülen Uzan ve Çukurova davalarını da takip eden Canikligil, Reza Zarrab davasındaki gelişmeleri de güncel olarak Hürriyet gazetesi ve takipçileri paylaşmıştı.

Çeşitli kitaplar da yazan Razi Canikligil'in eserleri arasında bulunan " ABD Gizli Belgelerinde Fethullan Gülen " eseri en çok bilinen eseridir. 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5678903/razi-canikligil-kimdir-razi-canikligil-nereli