Son Dakika ! İzmir Depreminde Mütteahitler de Dahil 7 Kişi Tutuklandı !

İzmir Depremi'nde yıkılan binalar ile ilgili olarak Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Aralarında yıkılan binaların fenni sorumluları ve müteahitlerin de olduğu 9 Kişi geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmışlardı.

İzmir Depremi'nde çok sayıda bina yıkılmış ve yıkılan binaların enkazında da çok sayıda kişi hayattını kaybetti. Tüm Türkiye'nin tek yürek olduğu deprem'de  arama kurtarma çalışmalarının sürekli takip edildiği yıkılan binalardan olan Doğanlar apartmanı, Rıza bey apartmanı ve Yağcıoğlu apartmanı gibi binaların mütteahitlerinin de aralarında bulunduğu gözaltı sürecinde bugün sonuç çıktı.

7 Kişi Tutuklandı !

Bugün yapılan mahkemede gözaltında bulunan şüphelilerden Yağcıoğlu Apartmanı müteahhidi Ş.A ile fenni mesul O.A., Yılmaz Erbek Apartmanı'ndaki market yapı sahibi M.Y. ile Yılmaz Erbek Apartmanı fenni mesulü N.B., Emrah Apartmanı fenni mesulü T.A., Doğanlar Apartmanı müteahhidi Ç.D. ve Rıza Bey Apartmanı müteahhidi H.H.Ö., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cumhuriyet Sitesi B ve C Bloklarının fenni mesulü E.İ., ile Yılmaz Erbek Apartmanı'ndaki market sahibi R.Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5678736/son-dakika-izmir-depreminde-mutteahitler-de-dahil-7-kisi-tutuklandi