RTÜK Memur Alımı Yapacak ! Başvuru Şartları Neler !

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu tarafından twitter üzerinden yapılan paylaşım ile kurum bünyesine 30 memur alımı yapılacağı açıklandı. İbrahim USLU twitter üzerinden yaptığı açıklamada alım müjdesini verirken başvuruların da haftaya başlayacağı bilgisini verdi. Başkan Yardımcı alım haberini şu tweetlerle verdi '' Kamu Yönetimi, iktisat, maliye, uluslararası ilişkiler, psikoloji, sosyoloji, ilahiyat, iletişim, Türk dili edebiyatı ve mühendisliklerin içinde olduğu bir çok bölümden 30 uzman yardımcısı arkadaşımızı RTÜK ailesine davet ediyoruz. Resmî ilanımız haftaya arkadaşlar.Takip edin :) Bu arada KPSS asgari 70, YDS 60 olması gerekiyor maksimum yaş sınırı da 35 :) İşletme ve maliye de var bölümler arasında :) '' ifadelerini kullandı.
RTÜK Memur Alımı Başvuru Şartları

Henüz resmi ilan gelmediği için başvuru şartları netleşmemiş olsa da Başkan yardımcısının tweetinde de anlaşılacağı üzere 3 tane temel şart ön plana çıkmaktadır. Bu şartlar;

- KPSS A grubu puan türünden en az 70 puan almış olmak ( puan türü henüz belli olmasa da uzman yardımcı alımları A grubu puanı ile alınmaktadır. )

- Yabancı Dil Sınavı ( YDS ) en az 60 puan almış olmak

- En fazla 35 yaşında olmak.

Alım ilanı ilgili detaylar geldiğinde sizlere detayları aktarmaya devam edeceğiz.

- KPSS Cafe, A Grubu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5678387/rtuk-memur-alimi-yapacak-basvuru-sartlari-neler