Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak ?

Adalet Bakanlığı tarafından yapılması beklenen 10 Bin Personel alımı memur adayları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Özellikle Önlisans ve ortaöğretim mezunları bu alım ilanını heyecanla beklemekte ve bin an önce ilanın yayımlanmasını beklemektedir.

Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak ?

Lisans dahil tüm memur adayları bu alım ilanını sabırsızlıkla bekliyor olsa da özellikle halen 2018 puanları geçerliliğini koruyan ve yaş sınırına takılmaktan çekinen ya da 2020 KPSS'de istediği sonucu elde edemeyeceğini düşünen Önlisans ve Ortaöğretim mezunları 2020 Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı'nı daha büyük sabırsıkla beklemektedir. Adalet Bakanı tarafından daha önce yapılan açıklamada alımlar ile ilgili olarak adliyelerde ve cezaevlerinde gerekli personel ihtiyaçlarının tespit edildiğini ve yakın zamanda alım yapacakları ilerleyen süreçte detayları kamuoyu ile paylaşacağını belirtmişti. Devam eden süreçte ise Bakan, Abdülhamit Gül tarafından alım ile ilgili olarak henüz net bir açıklama gelmedi. Tahminimizce Alım ilan 2020 Yılının Aralık ya da 2021 yılının başlarında gelebilir. 


10 Bin Adalet Personeli Kadro Dağılımı Nasıl Olacak ?

Adalet Bakanlığı tarafından alım ilanı henüz yayınlanmadıği için net rakamlar belli olmasa da geçtiğimiz dönemlerde Adalet Bakanlığı tarafından yapılan alımlarda aslan payı İnfaz koruma memurlarına verilmişti. Olası bir alımda da 10 Bin personel'den en fazla pay yine infaz koruma memurlarına gidecektir. Branş dağılımının şu şekilde ; 5000-6000 İnfaz koruma memuru, 2500-3500 Zabıt Katibi ve geri kalan kısım da diğer ünvanlar için olma ihtimali yüksektir.

- KPSS Cafe, Adalet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5678360/adalet-bakanligi-10-bin-personel-alimi-ne-zaman-yapilacak