MSB 2020 Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman Olacak ? Kimler Başvurabilir ?

Uzman Erbaş olmak isteyen gençler tarafından beklenen Uzman Erbaş alım ilanı henüz gelmedi. Alım ilanının ne zaman geleceğini merak eden uzman erbaş olmak isteyen gençler MSB ve TSK tarafından gelecek müjdeli haberi bekliyor.


2020 Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman Olacak ?

Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK ) tarafından daha önce yapılan açıklamada şu anda uzman Erbaş ihtiyacının olmadığı ifade edilerek devam eden süreçte sözleşmeli erbaş ve er alımına devam edileceğini ve ihtiyaç duyulması halinde de uzman erbaş alımı yapılacağı belirtilmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da yaptığı daha önce yaptığı açıklamada Alım ilanını bekleyen gençlerin biraz daha sabırlı olması gerektiğini belirterek coronavirüs nedeniyle tüm askeri eğitimlerin ertelenmiş olduğunu o sebeple sürecin devamına göre önümüzdeki günlerde net bir karara varılacağını belirtmişti.

Kimler Başvurabilir ?

Henüz Resmi bir ilan olmadığı için başvuru şartları net olarak belli değil ise de olası bir alımda daha önce yapılan Uzman Erbaş alımına benzer başvuru şartlarının olacağı ve fazla değişiklik göstermeyeceğini düşünüyoruz. Daha önceki alımda yapılan bazı başvuru şartları aşağıdaki gibiydi.

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. En az lise mezunu olmak,

c. 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir),

ç. Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak,

d. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (03 Mart 2015 tarihi ve sonrasında terhis olanlar),

Alım ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. kpsscafe.com.tr olarak süreç ile ilgili olarak yapılan duyuruları takip ediyor ve sizlere iletiyoruz.
- KPSS Cafe, KPSS Rehber bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5670529/msb-2020-uzman-erbas-alimi-ne-zaman-olacak-kimler-basvurabilir