2020 İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Ne Zaman Olacak ?

Memur alımları açısından verimli geçmeyen bir dönem olan 2018 KPSS dönemi geride kalmak üzere. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunlarının en büyük beklentisi ise 2020 KPSS dönemi'nde kurumların alım ilanına çıkmasıdır. Memur alımlarını bekleyen işsiz gençlerin merak ettiği kurumlardan birisi de İçişleri Bakanlığı'dır. Memur adayları '' 2020 İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Olacak mı '' sorusunun cevabını merak etmektedir.2020 İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Ne Zaman ?İçişleri Bakanlığı çeşitli ünvanlarla alım ilanları yayınlıyor olsa da bu alımlara sadece belli bir kesim başvurabilmektedir. Örneğin şu anda alım ilanı devam eden ve  6 Kasım tarihi'nde sonra erecek olan 30 personel alım ilanına belli bir kısım memur adayı başvurabilmektedir.

2020 KPSS giren gençlerin umudu ise B grubu puanı ile yapılan alımlardır. B grubundan sınava hazırlanan ve genel yetenek- genel kültür testlerini çözerek puanlarını alan memur adayları bu sınavdan gelen puan ile tercih verebilecekleri bir memur alımı beklemektedir. Bu alım ise geçtiğimiz yıllarda da yapılan Nüfus memur alımı'dır. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan nüfus memur alım ilanları ile birçok personel alınmaktadır. Geçtiğimiz senelerde yapılan alımda 1200'e yakın nüfus memuru alınmıştı.

Tahminlerimize göre İçişleri Bakanlığı tarafından bu yıl içinde gelmezse bile 2021 Bütçe görüşmeleri sonrasında Ocak- Mart ayları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından beklenen nüfus memur ilanı gelebilir.

Kimler Başvurabilir ?

Geçtiğimiz Senelerde yapılan alım ilanında başvuru şartları yayımlanmıştı. Olası yeni bir nüfus memuru alım ilanında da şartların pek değişebileceğini düşünmüyoruz. Geçmiş alımda şartlar şu şekildeydi.

- KPSS Cafe, KPSS Rehber bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5670060/2020-icisleri-bakanligi-memur-alimi-ne-zaman-olacak