2020 EKPSS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı !

EKPSS memur adaylarının uzun süredir heyecanla beklediği sınav giriş belgeleri yayımlandı. Sınav giriş belgelerinin yayımlandığı ile ilgili açıklamayı ÖSYM Başkanı Halis Aygün twitter üzerinden yaptı. Aygün, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında '' Değerli adaylarımız, 2020-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sınava giriş belgeleri yayımlanmıştır. Adaylarımız https://ais.osym.gov.tr adresinden ve ÖSYM AİS Mobil uygulamamızdan sınava giriş belgelerine ulaşabilir. Şimdiden tüm adaylarımıza başarılar dilerim. #2020EKPSS '' ifadelerini kullandı.


Sınav Giriş Belgenizi almak için ais.osym.gov.tr adresinden giriş yaptıktan sonra başvurularım kısmından EKPSS 2020 butonuna tıklayıp sağda bulunan sınav giriş belgesi sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Giriş belgesi çıktısını almayı ve üzerinde bulunan sınav kurallarını okumayı unutmayınız.2020 EKPSS Kaç Kişi Girecek ?

EKPSS memur adayları tarafından sınava girecek aday sayısı merak edilmektedir. EKPSS girecek aday sayısı henüz net olarak açıklanmasa da 2018 EKPSS giren aday sayısı ÖSYM tarafından açıklanmıştı. Bu sınavın verilerine bakarak 2020 yılında EKPSS girecek kişi sayısını tahmin etmek zor olmayacaktır. ÖSYM tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılında yapılan EKPSS'ye 89 Bine yakın aday başvurmuştu.

2020 EKPSS sınavına da tahminize göre 85-95 Bin arası aday arası başvuruda bulunmuştur. Sınava başvuran adaylardan bazıları çeşitli nedenlerle sınava girememektedir. Bu sebeple sınava giremeyen aday sayısını düşürürsek bu sınava tahminimizce 85-90 bin arası aday girecektir.

- KPSS Cafe, EKPSS Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5669028/2020-ekpss-sinav-giris-belgeleri-yayimlandi