Ayda Gezgin Kimdir ? 91 Saat Sonra Kurtarıldı !

İzmir Depremi sonrası enkaz arama kurtarma çalışmalarını aralıksız devam ettiren ekipler Tüm Türkiye'yi sevince boğan mutlu haberlere de vesile oluyorlar. Dün 65 Saat sonra enkaz altından canlı olarak kurtarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek'in görüntüleri herkesin içini ısıtmış ve Tüm Türkiye'yi sevinç göz yaşlarına boğmuştu.

Bugün de Rıza Bey Apartmanı'nda bir mucizeye daha tanık olundu. Deprem'den tam 91 saat sonra Ayda bebek Enkaz altından arama kurtarma ekiplerinin dikkatli ve başarılı çalışmaları sonucu sağ olarak çıkarıldı.Bu haber sonrası Enkaz altında kalanlar için kritik denilen 72 saat sonrasında da mucize haberlerin gelebileceği umutları yeşerdi.

Mutlu Haberi İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer twitter üzerinden verdi. Soyer ''91. Saatte bir mucizeyi yaşadık. Dört yaşındaki Ayda’yı kurtarma ekipleri sağ salim çıkardı. Büyük acıların yanında bu mutluluğu da yaşadık. Kurtarma ekiplerine şükranlarımı sunuyorum. Ayaklarına taş değmesin.'' ifadelerini kullandı.


Ayda Gezgin kimdir ?

İzmir Bölgesi eski futbol hakemlerinden Uğur Gezgin'in eşi Fidan Gezgin ile kızı Ayda Gezgin, Depremin olduğu İzmir'de Rıza Bey apartmanı'nda enkaz altında kurtarılmayı bekliyorlardı. İzmir'de yaşanan 6.6 şiddetindeki depremden tam 91 saat sonra gelen güzel haberle canlı olarak kurtarılan ve dün kurtarılan 3 Yaşındaki Elif Perinçek ile birlikte depremin simgeleri haline gelen bebeklerden birisidir. Ayda Bebeğin annesi Fidan Gezgin'in ise halen Rıza Bey apartmanı enkazı altında olduğu ve kurtarılması için yoğun çaba sarfettiği belirtiliyor. 91 Saat sonra gelen güzel haberle mucize şekilde canlı kurtarılması Enkaz altında kurtarılmayı bekleyen diğer vatandaşlar  için de umutları yeşertmiştir.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5668178/ayda-gezgin-kimdir-91-saat-sonra-kurtarildi