Seda Dinçer Kimdir ? Seda Dinçer'i Kaybettik !

Seda Dinçer ismi İzmir'de enkaz altında kalan ve kurtarılmayı bekleyen bir genç kızın ismi olarak çoğumuzun hafızasına kazındı. Seda Dinçer'in kurtarılması için adeta seferberlik başlatan birçok sosyal medya kullanıcısı sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak genç kızın bulunması için yoğun çaba gösterdi. En son izmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Profesörü Yusuf Baran tarafından enkaz altında olduğu Doğanlar Apartmanı'nda yoğun çalışmalar yapıldığı belirtilmişti.
Seda Dinçer'i Kaybettik !.

Maalesef, gelen son dakika haberlerine göre Seda Dinçer'in vefat ettiği belirtiliyor. Twitter üzerinden paylaşım yapan ve Seda Dinçer ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden Profesör Yusuf Baran acı haberi twitter üzerinden şu tweet ile verdi. '' Sevgili Öğrencimiz Seda Dinçer’i, meleğimizi maalesef kaybettik. Mekanı cennet olsun! Günlerdir büyük bir umutla beklediğimiz mucize ne yazık ki gerçekleşemedi. Ailesine, camiamıza ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.''
Seda Dinçer Kimdir ?

İzmir'de yaşanan şiddetli deprem sonucu enkaz altında olduğu belirtilen ve yaklaşık 72 saattir enkaz altında olan kurtarılmayı bekleyen Seda Dinçer için twitter üzerinden sosyal medya kullanıcıları kurtarılması için adeta seferberlik başlatmıştı. İzmir'de yaşanan 6.6 şiddetinde deprem'de yıkılan binalardan birisi olan Doğanlar Apartmanı enkazı'ndan yapılan tüm çalışmalara rağmen sağ olarak kurtarılamamış ve hayatta gözlerini yummuştur.  İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Şehir Bölge Planlama bölümü ikinci sınıf öğrencisi olan genç kız henüz 20 yaşındaydı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5667446/seda-dincer-kimdir-seda-dinceri-kaybettik