12 Bin Sağlık Personeli Alımı Tercih Kılavuzu Neden Açıklanmadı ?

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel alımı için geri sayıma başlayan memur adayları tercih vermek ve branş dağılımına bakmak için tercih kılavuzunu heyecanla beklemektedir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca alım ile ilgili olarak Kasım ayının ilk haftasını işaret etmişti. Alım İlanını bekleyen bir çok sağlık mezunu ÖSYM'den gelecek duyuruyu beklemektedir. ÖSYM duyurularına baktığımızda Sağlık Bakanlığı alımı için henüz  herhangi bir ilan yayınlanmadığı görülmektedir. ÖSYM duyurularını https://www.osym.gov.tr/TR,19159/ 2020.html adresinden takip edebilirsiniz. Duyuru ekranına bakıldığında en son 26 Ekim tarihinde Önlisans sonuçlarının açıklandığına dair duyuru görülmektedir. Sağlık Bakanlığı duyurularında da henüz bir duyuru gelmedi

Sağlık Bakanlığı duyuruları için https://www.saglik.gov.tr/TR,11694/duyurular-personel.html adresini takip edebilirsiniz.

12 Bin Sağlık Personeli Alımı Tercih Kılavuzu Neden Açıklanmadı ?

12 Bin Sağlık Personeli alımına ilişkin tercih kılavuzunun açıklanmasını heyecanla bekleyen memur adayları tercih kılavuzunun bir an önce açıklanmasını beklemektedir. Tercih kılavuzu bu hafta içi yani 2-6 kasım tarihleri arasında açıklanmaz ise muhtemelen 2020 kpss önlisans sonuçları beklendiği için olabilir. Bilindiği üzere 2020 kpss puanı ile tercih vermek isteyen ve 2020 kpss önlisans sonuçlarını bekleyen önlisans mezunları tarafından sağlık bakanı Fahrettin Koca'ya twitter üzerinden sürekli tweetler atılmış ve alımların ertelenmesi talep edilmişti. 

12 Bin Sağlık Personeli Branş Dağılımı Belli mi ?

ÖSYM tarafından tercih kılavuzu henüz açıklanmadığı için branş dağılımı hakkında resmi bir bilgi yok. Fakat önceki alımlarda da olduğu gibi bu alımda da aslan payını Hemşirelik bölümü mezunlarının alacağı tahmin edilmektedir. ÖSYM tarafından tercih kılavuzu açıklandığı andan itibaren eş zamanlı olarak sitemizden de yayınlanacaktır.

Sağlık personeli Alımında Flaş Gelişme!

Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkında konuşan Sağlık Profesyonelleri platformu (SPP ) Kurucusu Aras Ali Altıntaş da bir açıklama yaptı. Altıntaş, açıklamalarında Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Daha sonra açıklama yapılarak kılavuzun hazır olduğunu belirten Altıntaş açıklamalarında Bakanlığın biraz daha beklenmesi yönünde talimat verdiğini kılavuzun ÖSYM'de bekletildiğini vurguladı. Bu doğrultuda ÖSYM Sağlık Bakanlığının belirleyeceği tarihe göre ilana çıkacak ve personel alımı gerçekleştirilecek.

2020 Sağlık Bakanlığı Alım ilanlarından nasıl haberdar olurum ?

kpsscafe.com.tr adresi olarak ÖSYM ve diğer kurumlar tarafından yayımlanan alım ilanlarını yakinen takip etmekteyiz. Sitemizin Bildirimleri'ne izin vererek ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek Sağlık Bakanlığı alımları dahil olmak üzere 2020 ve önümüzdeki süreçte gelebilecek tüm memur alım ilanları'ndan anında haberdar olabilirsiniz.

- KPSS Cafe, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5666979/12-bin-saglik-personeli-alimi-tercih-kilavuzu-neden-aciklanmadi