İzmir Depremi Sonrası 9 Gözaltı ! Yıkılan Binaların Müteahhitleri de Gözaltında !

İzmir Depremi'nde yıkılan binalar ile ilgili olarak Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Aralarında yıkılan binaların fenni sorumluları ve müteahitlerin de olduğu 9 Kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İzmir Depremi'nde çok sayıda bina yıkılmış ve yıkılan binaların enkazında da çok sayıda kişi hayattını kaybetti. Tüm Türkiye'nin tek yürek olduğu deprem'de  arama kurtarma çalışmalarının sürekli takip edildiği yıkılan binalardan olan Doğanlar apartmanı, Rıza bey apartmanı ve Yağcıoğlu apartmanı gibi binaların mütteahitlerinin de gözaltında olduğu gelen bilgiler arasında..

İzmir'de Bilanço Ağır !

İzmir Büyükşehir Belediyesi şiddetli depremin ardından kurtarma çalışma hız kesmeden devam ederken hasar raporunu da güncelledi.

Rapora göre yıkılan bina sayısı 7, hasarlı bina 504, boşaltılan bina 172 olarak açıklandı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan son dakika bilgisine göre ise hayatını kaybedenlerin sayısının 91'e yükseldiği belirtildi. Bakan,Fahrettin Koca tarafından twitter üzerinden paylaşılan iletide ''CAN KAYBIMIZ, enkaz altından yeni çıkarılanlarla 91’e yükseldi. 155 kişi halen tedavi altında. 10 hastamız yoğun bakımda, 3’ünün durumu ağır. Şu ana kadar hastaneye kaldırılanlardan 8’i tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tedavileri tamamlanıp, taburcu edilen kişi sayısı 839. '' ifadeleri kullanıldı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5666803/izmir-depremi-sonrasi-9-gozalti-yikilan-binalarin-muteahhitleri-de-gozaltinda