İdil Şirin Kurtarıldı mı ? İdil Şirin Kimdir ?

İzmir Depremi sonrası hız kesmeden sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında aradan geçen saatlere rağmen umutlar bir an olsun tükenmeden çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalarda karşılığını alıyor. Bugün Enkaz altından gelen 2 güzel haber herkesi sevindirdi. Gözler Enkaz altında olan diğer vatandaşlarda..


İdil Şirin Kurtarıldı mı ?

İzmir Depremi sonrası yıkılan binalardan birisi olan Emrah Apartmanı enkazında olduğu belirlenen İdil Şirin'i kurtarmak için ekipler adeta seferber olmuştu. Güzel haber 58 saat sonra geldi. İdil Şirin bulunduğu yerden sağ olarak kurtarıldı. Öte yandan 3 Yaşındaki Elif Perinçek'de Doğanlar Apartmanı enkazı altından 65 saat sonra sağ olarak çıkarıldı. Mucize kurtuluş herkesi sevince boğdu.


İdil Şirin Kimdir ?

14 Yaşında olan İdil Şirin 6.6 Şiddetinde yaşanan İzmir Depremi sonrası yıkılan binalardan birisi olan Emrah Apartmanı enkazı altında kalan ve kurtarılmayı bekleyen gencecik bir kızdır. İdil Şirin asla pes etmeyerek tam 58 saat sonra arama kurtarma ekiplerinin de büyük özverisiyle bulunduğu yerden sağ olarak çıkarıldı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5664354/idil-sirin-kurtarildi-mi-idil-sirin-kimdir