Arda Baran Demir Kimdir ? Arda Baran Demir Kurtarıldı mı ?

İzmir Seferihisar merkezli 6.6 şiddetindeki depremin hasarları onarılmaya çalışılırken bir üzücü gelişme daha yaşandı. Edinilen bilgilere göre Enkaz altında kalan Arda Baran Demir hayatını kaybetti.Arda Baran Demir Kimdir ?


Tunceli Çemişgezek Payamdüzü köyünden olan Arda Baran Demir oldukça başarılı bir öğrenciydi. Bu başarısını girdiği TEOG sınavında da yaptığı dereceyle göstermişti. TEOG birincisi olarak Tunceli'nin gururu olmuş ve İzmir'e Lise eğitimi için gelmişti. İzmir Depremi'nde şu ana kadar hayatını kaybeden 69 isimden birisi oldu. Arda Baran Demir henüz 17 yaşındaydı. Acı haberi Tunceli CHP İl Başkanı Ali Mustafa Çelik twitter hesabından paylaştığı bir tweetle duyurdu. Çelik, paylaştığı tweet'de ''TEOG Sınavında, Türkiye birincisi olan Tunceli-Çemişgezek Payamdüzü Köyünden 17 yaşındaki Arda Baran Demir, İzmir depreminde ne yazık ki hayatını kaybetti.
Hepimizi derin acıya boğan Arda canımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.'' ifadelerini kullandı. 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5663656/arda-baran-demir-kimdir-arda-baran-demir-kurtarildi-mi