2020 KPSS Branş Sıralaması Açıklandı mı ? Lisans Branş Sıralamaları Ne Zaman Açıklanır ?

2020 KPSS Lisans sınavına giren adaylar çok zor bir sene geçiriyor desek abartmış olmayız. Önce koronavirüs süreci nedeniyle ertelenen sınav daha sonra ise 6 Eylül Tarihinde yapılmıştı.

Sınava giren lisans mezunları 2020 KPSS lisans'ın şimdiye kadar yapılmış en zor KPSS'lerden birisi olduğunu belirtirken özellikle de Türkçe soruları ve matematik sorularından baya dert yakınmışlardı. Şansızlık sınav sonrası da devam etti. Normalde 3-4 gün içinde açıklanması gereken sınav soruları  8-10 gün sonra açıklandı ve sınava giren lisans mezunları için soruların hatırlanıp net hesaplaması yapılması çok zor bir duruma geldi. 22 Ekim tarihinde Lisans sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte branş sıralamaları merakla beklenmekteydi.Ama talihsizlik burda da devam ediyor ve neredeyse aradan 10 gün geçmesine rağmen branş sıralamaları henüz açıklanmadı. Lisans mezunları ise 2020 KPSS Lisans branş sıralamaları 'nın bir an önce açıklanmasını beklemektedir.


2020 KPSS Lisans Branş Sıralamaları Açıklandı mı ?


Branş sıralamaları henüz ÖSYM tarafından açıklanmadı. ÖSYM tarafından branş sıralamaları açıklanır açıklanmaz detaylı bilgiyi sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.Branş sıralamasının ne demek olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki haberimize göz atabilirsiniz.

2020 KPSS Lisans Branş Sıralaması Açıklandı mı ?

Branş sıralamaları genel olarak sonuçların açıklanmasını takiben 1 hafta içerisinde açıklanmaktadır. KPSS lisans sonuçlarının 22 Ekim tarihi'nde açıklandığını göz önüne alarak branş sıralama sonuçlarının bu hafta yani 2-6 kasım tarihleri arasında açıklanması beklenmektedir.

Branş sıralamaları açıklandıktan sonra branş sıralamanızı öğrenmek için ais.osym.gov.tr adresinden kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurularım ve kpss 2020 adımlarını takip edebilirsiniz. İlgili sekmelere tıkladığınızda sağ tarafta ''Branş sıralaması'' isimli sekmeye tıklayarak branş sıralamanızı ve sınava giren bölümdaşlarınız arasında kaçıncı sırada olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

- KPSS Cafe, KPSS Rehber bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5662957/2020-kpss-brans-siralamasi-aciklandi-mi-lisans-brans-siralamalari-ne-zaman-aciklanir