Burhan Kuzu Koronavirüs Nedeniyle Hayattını Kaybetti ! Burhan Kuzu Kimdir ?

Geçtiğimiz günlerce Koronavirüs'e yakalanan Eski Ak parti milletvekilli ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu'nun hayattını kaybettiği belirtildi. 23-24-26. Dönem  Akparti Milletvekilli Aydın Erdem tarafından twitter üzerinden yapılan paylaşımda Burhan Kuzu'nun vefat ettiği bilgisi paylaşıldı. Mehmet Erdem tarafından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı.

''Önceki dönemlerde Ak Parti İstanbul Milletvekilli olarak görev yapan Değerli Bilim İnsanı, Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu Hocamızın vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum.''
Burhan Kuzu Kimdir ?

1955 Yılında Kayseri'nin Develi ilçesi doğumlu olan Burhan Kuzu, İstanbul Hukuk Fakültesi mezunudur. Çeşitli akademik çalışmalar ile Anayasa Prosörü ünvanını almıştır.

Mesleki alanda yayımlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunan Burhan Kuzu, çeşitli STK’larda  üye ve yönetici olarak görev yapmıştır.

2001’de Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Kurucu Üyesi olarak aktif siyasete başlayan Burhan Kuzu partinin ilk Demokrasi Hakem Kurulu Başkanlığını yürüttü.

22, 23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi ve bu dönemlerde Anayasa Komisyonu Başkanlığı yaptı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Fahri Baş Danışmanlığı görevinde bulundu. AKP MKYK Üyesi olan Burhan Kuzu, iki çocuk babasıydı.- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5661693/burhan-kuzu-koronavirus-nedeniyle-hayattini-kaybetti-burhan-kuzu-kimdir