2020 Ziraat Bankası Memur Alımı Olacak mı ? Kimler Başvurabilir ?

Ziraat bankası zaman zaman müfettiş ve müfettiş yardımcısı alım ilanına çıksa da KPSS B grubu hazırlanan adaylar banko görevlisi ve servis görevlisi alım ilanını beklemektedir. Geçtiğimiz yıllarda yapılan ziraat bankası memur alımlarında yüzlerce genç işsiz Ziraat bankası bünyesinde göreve başlamıştı.

2020 Ziraat Bankası Memur Alımı Olacak mı ?

Ziraat Bankası uzun süredir Banko ve Servis görevlisi alımı yapmadı. Zaman zaman çıkan ziraat bankası alım ilanlarında ise genellikle KPSS A grubu'ndan hazırlanan adayların başvurabildiği kadrolar bulunmaktadır. En son 2014 Yılında yüklü sayıda banko görevlisi ve servis görevlisi alım ilanı yapan ziraat bankası o alımda 2000 memur'u bünyesine katmıştı. Yapılan alımda 1000 Servis görevlisi ve 1000 Banko asistanı alınmıştı.

Uzun süredir alım yapmayan ve zaman zaman az sayıda memur alımı yapan Ziraat Bankası'nın 2020 KPSS puanlarıyla yüklü alım ilanına çıkması ümit edilmektedir. Ziraat bankası yaptığı alımlarda KPSS puanını şart koşarken kendi bünyesinde de yazılı bir kurum sınavı yapmaktadır ve kurum sınavının ardından sözlü sınav ile memur adayları belirlenmektedir.

Kimler Başvurabilir ?

Geçtiğimiz senelerde yapılan Ziraat Bankası memur alımları'nda ( Banko görevlisi-servis görevlisi ) başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

Ziraat Bankası Alım İlanlarından Nasıl Haberdar Olurum ?

kpsscafe.com.tr adresi olarak alım ilanlarını yakinen takip etmekteyiz. Sitemizin Bildirimleri'ne izin vererek ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek Ziraat Bankası alımları dahil olmak üzere 2020 ve önümüzdeki süreçte gelebilecek tüm memur alım ilanlarından anında haberdar olabilirsiniz.

- KPSS Cafe, Personel bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5660447/2020-ziraat-bankasi-memur-alimi-olacak-mi-kimler-basvurabilir