2020 KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı!

2020 KPSS Lisans Sınav sonuçları için beklenen gün geldi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bugün sınav sonuçları açıklandı. 

KPSS Lisans Sonuçları Açıklanıyor! 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından açıklanan sınav takviminde KPSS Lisans oturumu sonuçlarının 22 Ekim 2020 Perşembe günü açıklanacağına yer verildi. Sınav sonuçlarının açıklanacağı gün geldi. 

ÖSYM tarafından sonuçların açıklanmasıyla ilgili yayımlanan duyuru şu şekilde: 

"Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır."

Sonuçlar sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebilecektir. . 

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5627642/2020-kpss-lisans-sonuclari-aciklandi