2020-2021 Üniversiteler Ne Zaman Açılacak? Yüz Yüze Eğitim Olacak Mı?

Koronavirüs salgını sebebiyle üniversiteler Mart ayından beri kapalıydı. Koronavirüs salgınına henüz kesin bir çözüm bulunamamışken uzaktan devam eden eğitim yüz yüze olarak başladı. 1,2,3,4, 8 ve 12. sınıflar ve ayrıca köy okullarının tamamında yüz yüze eğitime geçildi. Başka bir deyişle Türkiye'de binlerce öğrenci artık okula gidiyor. Hal böyle olunca da üniversitelerde durumun nasıl olacağı merak edilmektedir. Üniversiteler ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitime geçilecek mi?

2020-2021 Üniversiteler Ne Zaman Açılacak? 

Milli Eğitim Bakanlığı ilk ve ortaöğretim için yüz yüze eğitime geçişi tamamladı. Bu yönde gelen açıklamalar ile uygulamanın ayrıntılarına ulaşıldı. Bunun üzerine tüm gözler YÖK'e çevrildi. YÖK üniversitelerin ne zaman eğitime başlayacağı ve yüz yüze mi yoksa uzaktan mı eğitimin verileceği ile ilgili sorularla karşılaşıyor. YÖK'ten sorulara ilişkin net bir cevap verilmedi. Fakat daha önce verişen talimatla üniversitelerin eğitimlerinin 1 Ekim tarihinden sonra başlaması yönündeydi. 

2020-2021 Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Geçecek Mi?

127 devlet üniversitenin tamamına yakında uzaktan eğitim modeli ile eğitim başlayacağı duyuruldu. Özel Üniversitelerin bazıları da eğitime uzaktan başlayacağını duyurdu. Fakat en doğru bilgiler üniversitelerin internet sitesinden duyurulacaktır. 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5598566/2020-2021-universiteler-ne-zaman-acilacak-yuz-yuze-egitim-olacak-mi