İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Burs Verilecek!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 75 TL burs verileceği açıklandı. Çok sayıda öğrenciye verilecek burs için başvuru bilgileri sayfamızca yer alıyor. 

2020-2021 eğitim öğretim yılı başladı. Okullarda eğitimlerin başlamasıyla beraber Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurularını almaya başladı. Ekim ayında ödemeleri başlayacak bursta her ay öğrencilerle 75 TL'lik ödeme yapılıyor. 9 ay boyunca öğrencilere her ay yapılacak ödeme sonucu toplamda 675 TL ödeme yapılmış olacak. 

Aşağıdaki şartları taşıyanlara burs verilmeyecek: 

"Kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursundan yararlanmakta olan öğrenciler, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamazlar. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okullarda anasınıfında okuyan öğrencilere ortaöğrenim bursu verilmemekte olup Türk Vatandaşı olmayan öğrenciler de ortaöğrenim bursundan yararlanamaz. Resmi okullarda örgün eğitim görürken burs almaya hak kazanan öğrencilerin özel okula ya da açık öğretim ortaokuluna, açık öğretim lisesine ya da mesleki açık öğretim lisesine geçmeleri halinde bursları kesilir."

Başvurular Başladı! 

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan başvurular 15 Ekim gününe kadar alınacak. Başvurular https://burs.vgm.gov.tr/Login.aspx?BasvuruTuru=OO sitesi üzerinden yapılacaktır. 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5583990/ilkokul-ortaokul-ve-lise-ogrencilerine-burs-verilecek