Milyonlarca Kişi Dikkat! E-Devlet Yenilik Yaptı!

E-devlet kapısı üzerinden vatandaşlara yüzlerce hizmet sunulmaktadır. Tüm bankaların pek çok hizmetleri, e-devlet kapısı üzerinden vatandaşlara sunulmaktadır. 

İnternet, telefon ve diğer abonelik sözleşmelerinin internet üzerinden iptal edilmesi için TBMM'ye şikayetler geldi. Şikayetler geldikten sonra BTK harekete geçti ve yeni düzenleme yaptı. Bilgi Teknoloji Kurumu, bu hizmetleri e-devlet kapısı üzerine taşımaktadır. 

Yapılan resmi açıklamada: 

"28.10.2017 tarihli ve 30224 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Tüketici Hakları Yönetmeliği'nin, 'fesihte takip edilecek usul ve feshin sonuçları' başlıklı 23'üncü maddesinin, 'Aboneler abonelik sözleşmelerini her zaman ücretsiz olarak sona erdirebilir. Aboneler, abonelik sözleşmelerini feshetmek istedikleri takdirde bu taleplerini; a) İşletmeci ya da adına abonelik sözleşmesi yapmaya/işlemlerini yürütmeye yetkili temsilcisine yazılı olarak yapmak, b) Teyit edilmiş olmak kaydıyla işletmecinin faks numarasına imzalı olarak göndermek, c) Güvenli elektronik imza ile gönderilip saklanabilen metinler kullanmak, ç) Kurum tarafından belirlenebilecek diğer yöntemleri kullanmak, suretiyle işletmecilerine iletirler. Fesih taleplerinde abonenin kimlik belgesi kontrol edilerek fesih taleplerinin her şartta alınması sağlanır' şeklindeki birinci fıkrasında, fesih başvuru yöntemleri sayılmış olup, kurumumuz bunların dışında da yöntem belirleme yetkisine haizdir. Bu kapsamda teknolojik imkanlardan da faydalanarak tüketicilere daha kolay ve hızlı bir şekilde fesih başvurusu yapabilme imkanının sağlanmasına yönelik çalışmalar devam etmekte olup, söz konusu çalışmaların tamamlanması ile fesih başvurularının e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilmesi mümkün olacaktır."

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5523527/milyonlarca-kisi-dikkat-e-devlet-yenilik-yapti