Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi? Bakanlık Açıklama Yaptı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yüz yüze eğitim hakkında çok önemli açıklamalar yaptı. Bakan Koca yaptığı açıklamada okulların açılmasıyla beraber vaka sayısında artış olmadığı belirtildi. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda Bilim Kurulunun önümüzdeki hafta salgının seyrini değerlendireceğini ve kademeli geçisin olacağını belirtti. 

Bakan Koca yaptığı açıklamada: 

"Okulların açılmasıyla ilgili özellikle vaka sayısında gelen eğitim alan öğrenciler için söylüyorum, herhangi bir artış olmadığını, sorun olmadığını çok rahatlıkla söyleyebilirim. Türkiye'de genelinde 3-4 il dışında vaka sayılarının, yani test yapılarak pozitif bulduğumuz vakalardan bahsediyorum, hastanelerdeki hastanelerden bahsetmiyorum, vaka sayılarında önemli oranda düşüş olduğunu ifade etmek istiyorum. 
Yüzde 30'lardan yüzde 55-60'lara kadar düştüğünü söyleyebilirim. Şu dönemde vaka sayısının ayrıca düştüğü bir dönem olduğunu. 1. sınıf, hazırlık ve tercihe bağlı olarak gelen öğrencilerimizde önemli bir sorun olmadığını, Bilim Kurulu önümüzdeki haftalarda salgının seyrini değerlendirerek kademeli geçişi gündeme alacaktır." 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5512598/yuz-yuze-egitim-devam-edecek-mi-bakanlik-aciklama-yapti