Dikkat..! Avrupa'da İkinci Dalga Krizi!

Fransa ve İngiltere'den son dakika haberleri geldi. Edinilemn bir son dakika bilgisine göre iki ülkede son 24 saatte rekor vaka sayısı geldi. 

İngiltere'den gelen son dakika bilgilerine göre bir günde 6 Bin 634 kişinin coronaya yakalandığı öğrenildi. Fransa'da ise durum daha da kötü. Son 24 saat içerisinde Fransa'da 16 Bin 96 kişi coronaya yakalandı. 

İngiltere Halk Sağlığı Tıbbi Direktörü Yvonne Doyle konuyla alakalı: 

"Bu kaydedilen en yüksek sayı hepimiz için sert bir uyarıdır. Sinyaller net, pozitiflik oranları tüm yaş gruplarında artıyor. Hastaneye kabul ve yoğun bakıma kabul oranlarında ani artışlar görmeye devam ediyoruz" dedi ve şu şekilde konuşmasını sonlandırdı: "Virüsün kontrolüne yardımcı olmak ve risk altında olduğunuzu bilmenin en hızlı yolu olan Ulusal Sağlık Servisi'nin (NHS) yeni koronavirüs uygulamasını indirmek ve alınan yeni önlemleri takip etmektir" 

Fransa tarafından yapılan açıklamada: 

" Virüs genç yetişkinler arasında geniş çapta dolaşmaya devam ederken, 65 yaş ve üzerindeki vakaların artmaya devam etmesi, huzurevlerinde meydana gelen Covid-19 atağı raporlarındaki artış ve sayıların artması Halk Sağlığı Fance, Covid-19 ölümlerinin birkaç hafta boyunca belirlenen uyarı işaretlerini doğruladığını hatırlıyor" denildi.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5506367/dikkat-avrupada-ikinci-dalga-krizi