EBA Canlı Derslerinde Değişiklik Yapıldı! Diğer Sınıflar Ne Zaman Okula Gidecek?

Okulda eğitimler başladı. Ana sınıfı ve 1. sınıf öğrencileri için bu hafta uyum haftası oldu. Önümüzdeki günlerde ise diğer sınıflar için karar verilecek. MEB Tarafından 81 ile yazı gönderildi. 

İşte MEB 'den 81 şehre gönderilen resmi yazı:

"2020-2021 eğitim öğretim yılı, Covid 19 salgını sürecinin devam eden seyri sebebiyle 21 Eylül tarihinden itibaren okula uyum programı ve okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıflarda haftada 2 gün yüz yüze eğitimle, diğre sınıf seviyelerinde se uzaktan eğitim yoluyla başlamıştır.  Buna göre okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için uyum eğitimine ve yüz yüze eğieime ilişkin açıklamalar daha önceki yazılarda belirtilmiştir. 
Diğer taraftan ilk yazıda 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının yüz yüze ve uzaktan eğitim imkanlarının birlikte kullanılması ile sürdürüleceği, diğer kademe ve sınıf düzeylerine ilişkin değerlendirmelerin salgının seyrine bağlı olarak ilan edileceği, bu kapsamda öğretim programlarının tamamının yüz yüze v/veya uzaktan eğitim yolu ile tamamlanacağı, öğrencilerimizin öğretim programındaki konu ve kazanımların tamamından sorumlu olacağı ifade edilmiş olup sınıf seviyelerinde uygulanacak canlı ders saati sayısı ile EBA TV ders saatleri , Bakanlığımız web sayfasından yayınlanmıştır.
Bu bağlamda ilgi a Çizelgede belirtilen dersler için öncelikle EBA TV yayın akışının öğrencilerimiz tarafından takip edilmesinin sağlanması, müfredatın işlenmesine yönelik öğrencilere uygun ödev ve proje uygulamalarının gerçekleştirilmesi ve devamında Bakanlığımız www.wba.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilkokul ve ortaokullar için canlı derslere yönelik açıklamalar, dikkate alınarak derslerin işlenmesi sağlanmalıdır. Ayrıca eğitimdeki pedagojik ilkeler doğrultusunda canlı dersler için ilkokullarda günlük toplam 4 ders saati, ortaokullarda günlük toplam 6 ders saati aşılmamalıdır. "

Diğer Sınıflar Ne Zaman Okula Gidecek? 

Resmi yazıda, diğer sınıflar için okullarda yüz yüze eğitimin , salgının seyrine göre belirleneceğine yer verildi. 

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5505742/eba-canli-derslerinde-degisiklik-yapildi-diger-siniflar-ne-zaman-okula-gidecek