Kamuya 3 Bin İşçi, Personel, Bekçi Alımı Yapılacak!

Eylül ayı içinde yayımlanmış olan memur personel alımı ilanlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı yapıyor. 

Hangi Belediyeler Alım Yapacak? 

Başvuru Şartları Nelerdir? 

Kamuya Memur personel alımları için adaylardan öncelikle genel olarak 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacaktır. Adaylar başvurularını gerçekleştire bilmeleri için genel nitelikler dışında Özel nitelikler olan; KPSS, Yaş, Eğitim gibi kriterleride taşıyor olmaları gereklidir.

KPSS Şartı: KPSS şartı aranan ilanlar için adayların 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları içn KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türüne sahip olmaları gereklidir.

Yaş Şartı: Düz Memur alımı için 35 yaş şartı aranıyor. Ancak Bekçi alımı için 31 ve Zabıta İle İtfaiyeci için 30 yaş şartı aranmaktadır.

Eğitim: Söz konusu ilanara başvrular en az İlköğreetim mezunu olan adaylardan alınacak. Alım yapılacak pozisyonlara göre adayların Lise, Ön Lisans veya Dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Başvurular 

Kamuya alımlarda adayların başvuruları çeşitli yollarda alınacak. Ülkemizde bulunan Koronavirüs nedeni ile bir çok kamu kurumu başvuruları online olarak almaktadır. Ancak bunun dışında İstenen belgeler ile birlikte şahsen veya posta yolu ile başvuru yapılabilmeketdir. Bu bilgiye sadece İlanların detaylarından ulaşabilirsiniz.

- KPSS Cafe, Personel bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5492096/kamuya-3-bin-isci-personel-bekci-alimi-yapilacak