Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Sokağa Çıkma Yasağı Mı Geliyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı. Sokağa Çıkma yasağının sinyalini verdi. 

Cuma Namazı sonrası basın mensuplarının sorularına cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözlerine şu şekilde başladı: 

"Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız. Ve dikkat edilen dönemlerde veya illerimizde bu vaka sayılarının düştüğünü gördük. Fakat, biz biraz gevşetince bu defada başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Ve biliyorsunuz, 64-65'e kadar ölüm sayılarının artışı bizler için çok büyük önem arz ediyor. Vaka sayılarında 1700-1800'e kadar artışı gördük. Mecburen işi sıkmak durumundayız. Onun için bilim kurulu , sağlık bakanlığımız bu konudaki tedbirlerini artırmakta. Bizler de toplu taşıma araçlarda olsun, restoran vesaire buralardaki yaklaşımlarımızı daha kararlı bir hale getirdik. İçişleri Bakanlığımızın da yaptığı açıklamayla buralardaki uyarılarımız daha sıkı durumda. Bunu yapmak konumundayız, çünkü biz bunları biz keyfi yapmıyoruz. Bunlar zevkimizden olan şeyler değil. Halkımıza olan duyarlılığımızdandır bunlar. Halkımızın bu noktada sıkıntı yaşamasını istemiyoruz. Şimdi bir olumlu dönüş bazı illerimizde başladı. Başta büyükşehirlerimiz olmak üzere, bunu süratle tekrar olumlu istikamette geri döndürelim."

Yeni Kısıtlamalar Gündemde! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması sonucu yeni kısıtlamaların gündemde olduğu görüldü. Kısıtlamalardan bazıları şu şekilde olabilir:

- Lokanta ve AVM'lerdeki kapalı alanlara kısıtlama getirilmesi,

- Vakanın yoğun olduğu yerlerde seyahat kısıtlaması,

65 yaş üstü vatandaşlara kısıtlamalar

Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Bilim kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Bakan Fahrettin Koca, sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığını belirtirken, dünya ülkelerinde sokağa çıkma yasağının uygulanmadığını belirtti. 

Peki, sizce sokağa çıkma yasağı gelmeli mi? 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5488343/cumhurbaskani-erdogan-acikladi-sokaga-cikma-yasagi-mi-geliyor