İŞKUR, Kura İle Üniversiteye Kadrolu İşçi Alımı Yapıyor!

Kamu Üniversitelerinden olan Süleyman Demirel Üniversitesi Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri Kadrosuna daimi işçi yapılacağına dair bir iş ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre Süleyman Demirel Üniversitesi kendi bünyesinde kadrolu olarak istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuruların en geç 21.09.2020 tarihine kadar yapılması gerektiği belirtildi. 

Kura İşlemleri ve Tarihi 

1-Başvuruların tamamı İŞKUR'a yapılacak olup noter kurası çekimi için başvuru listeleri İŞKUR tarafından Üniversitemize gönderildiğinde noter kurasına katılacakların isim listesi Üniversitemizin www.sdu.edu.tr adresinde yayımlanacaktır.

2-Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin Geçici 6 ncı maddesi uyarınca, istihdam edilecek kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayısı kadar da yedek aday, İŞKUR tarafından gönderilen başvurular arasından noter tarafından yapılacak kura çekilişi sonucunda belirlenecektir.

3-Noter kura çekilişi ilgili noterlikçe belirlenen yöntemle 28.09.2020 tarihi saat 14:00'de Süleyman Demirel Üniversitesi Prof. Dr. Metin Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

4-Noter kurası sonucu kazanan adaylar, istenen belgeler, belgelerin teslim tarihi ve yeri Üniversitemizin www.sdu.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca kura sonucu yerleştirilen adaylara her hangi bir yazılı tebligatta bulunulmayacaktır.

Başvuru 

Ülkemizde de görülmekte olan KORONAVİRÜS- COVID-19 salgını nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvurular; İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden yapılacaktır. Fiziki ortamda başvuru alınmayacaktır.

- KPSS Cafe, İş-Kur bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5475612/iskur-kura-ile-universiteye-kadrolu-isci-alimi-yapiyor