Koronavirüs Tedbirleri Artırıldı! O İlimizde Zorunlu Hale Geldi!

Koronavirüste her geçen gün vaka ve vefat sayıları artış gösterirken valilikten kısıtlama ve yasak açıklamaları art arda gelmeye başladı. Edinilen son dakika bilgisine göre yoğun bakım doluluk oranı fazla olan ilimiz Bartın'da yeni tedbirler alındı. 

Bartın'da yeni koronavirüs tedbirleri alındı. Riskli grupta olan kişiler toplu taşıma araçlarıyla şehirler arası seyahat ettikleri durumda zorunlu olarak karantina yurtlarına yerleştirilecek.

Denetimler Başladı!

Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu toplantısının hemen ardından yoğun bakım doluluk oranlarında en yüksek doluluk oranına sahip ilin %77.32 ile Bartın olduğunu açıklamasıyla gözler ildeki denetimlere çevrildi. 

Zorunlu İlk Uygulama Bartın'da! 

Koronavirüs tanısı konulan ya da temaslı olduğu tespit edilen şahıslar için 14 gün süreli ev izolasyonu uygulanırken bu kuralı ihlal eden vatandaşlar ise yurtlarda zorunlu olarak tecrit edilmekte. Bartın Valiliğinin Ağustos ayında aldığı kararla hayata geçen uygulamada bugüne kadar karantina kuralını ihlal eden kişiler öğrenci yurdunda karantinalarını tamamlamak üzere zorunlu olarak tecrit altına alındı. 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5471576/koronavirus-tedbirleri-artirildi-o-ilimizde-zorunlu-hale-geldi