Artık Ehliyet Taşımaya Gerek Yok!

Edinilen bir son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ehliyet ve çipli kimlik kartlarıyla alakalı bir açıklama yaptı. Cuma gününden itibaren ehliyet ve çipli kimlik kartının birleştirilmesi işlemlerini başlatacaklarını belirten Soylu: "Vatandaşımız artık hem ehliyetini hem kimliğini taşımak zorunda kalmayacak" dedi

Cuma Günü Başlıyor! 

Kimlik kartlarının değiştirilerek, şimdi bir adım daha ileri gidilmesi ve ehliyet bilgilerinin de çipli kimlik kartlarıyla birleştirilmesi projesi Cuma gününden itibaren başlayacak. Bakan Soylu açıklamasında: 

"Cuma gününden itibaren Allah nasip ederse başlatıyoruz. Ehliyeti kimliğimizin içerisine yüklüyoruz. Yani vatandaşımız artık hem ehliyetini hem kimliğini taşımak zorunda kalmayacak. Bizim polislerimiz de denetleme yaparken 'ehliyetin yoksa sana ceza yazarım' demeyecek. Cebimizde artık çok kart olmayacak. Becerebilirsek e-imzayı, banka kartlarını, SGK ve sağlık bilgilerini de bunun içerisine koyacağız. İçerisinde parmak izinin olduğu, biyometrik resimlerin olduğu bir kartı sağlayacak yüksek kabiliyete sahibiz."

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5454071/artik-ehliyet-tasimaya-gerek-yok